PŁ na Międzynarodowym Salonie Maturzystów Perspektywy 2021

Zastanawiacie się, jaki kierunek studiów wybrać? Szukacie wsparcia w podjęciu decyzji o dalszej ścieżce edukacyjnej? Chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej o ofercie studiów w Politechnice Łódzkiej? Zapraszamy na Międzynarodowy Salon Maturzystów Perspektywy 2021.

XXXV Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy 2021 w tym roku odbędzie się wyłącznie online. Salon odbędzie się przez trzy kolejne soboty marca (6, 13 i 20 marca), aby maturzyści nie musieli rezygnować z zajęć szkolnych, a także, by mogły wziąć w nich udział ich rodziny. Spotkania służyć będą nie tylko przekazaniu informacji o ofertach uczelni, ale będą przede wszystkim inspiracją dla tysięcy młodych osób planujących studia i karierę zawodową. Politechnika Łódzka zaprezentuje się 13 marca w godz. 10:00-15:00 podczas dnia kierunków technicznych i ścisłych.

Na stoisku PŁ kandydaci z Polski i zagranicy będą mogli zadawać pytania na czacie, a także wziąć udział w inspirujących zajęciach, prowadzonych przez naukowców z naszej uczelni.

Program stoiska PŁ:

10:30 - Prezentacja oferty edukacyjnej PŁ.

11:00 – "Włókiennictwo z innej perspektywy" - dr hab. Michał Puchalski, prof. uczelni (Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów).

11:15 - "Architecture 4.0. From architecture to astronomy" - Anna Jaruga-Rozdolska, PhD candidate (Faculty of Civil Engineering, Architecture and Environmental Engineering).

11:30 – Zasady rekrutacji PŁ dla kandydatów z Polski.

12:00 - "Drony na start!" – SKN Skaner (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki).

12:15 - "Mikroorganizmy środowisk naturalnych" - dr inż. Justyna Szulc (Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności).

12:30 – Zasady rekrutacji dla cudzoziemców.

12:45 – "Polimery roślinne z kontrolowanym czasem życia" - dr hab. inż. Anna Masek, profesor uczelni, mgr inż. Stefan Cichosz, mgr inż. Angelika Plota (Wydział Chemiczny, Instytut Technologii Polimerów i Barwników PŁ).

13:10 - "Oko w oko z grafenem" – dr inż. Piotr Zawadzki (Wydział Mechaniczny).

13:30- Prezentacja oferty edukacyjnej PŁ.

13:50 - Poznaj Wydział Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska (WIPOŚ).

14:00 - "Virtual Reality - technology of the future" – Dorota Kamińska, PhD (Faculty of Electrical, Electronic, Computer and Control Engineering).

14:15 - "Innowacyjne formy reklamy" - dr hab. inż. Grzegorz Szymański, prof. PŁ (Wydział Zarządzania i Inżynierii Produkcji).

W formule Salonu znajdą się także webinaria maturalne przygotowane przez okręgowe komisje egzaminacyjne, Strefa Konsultacji na stoiskach uczelni, gdzie maturzyści kontaktować się będą ze studentami i absolwentami na temat interesujących ich kierunków studiów, omawianych w dniu wydarzenia.

Zapraszamy wszystkich maturzystów do rejestracji i wzięcia udziału w Salonie!